iPW

Skip Navigation LinksSerwis WTK - Start - Aktualności - Archiwum zapowiedzi

Archiwum zapowiedzi

Województwo Nazwa
Powiat Termin od
Poczta do
NazwaTermin 
X Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej
od 2014-05-31
do 2014-06-01
Ląd
Spacer po koszarach huzarów oraz taborów
od 2014-06-07 12:30
Poznań
Rocznica urodzin Alojzego Andrzeja Łuczaka
od 2014-06-12 17:00
Poznań
Regionalizm wielkopolski 25 lat po transformacji
od 2014-06-14
Poznań
Impreza
Nazwa X Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej
URL
Miejsce Ląd
Termin od 2014-05-31  do 2014-06-01
Organizatorzy
Kontakty
Opis Już po raz dziesiąty w Lądzie nad Wartą (pow. słupecki) odbędzie się Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej. Jubileuszowa edycja popularnej imprezy historycznej poświęcona będzie targom, jarmarkom i odpustom parafialnym, a zatem wydarzeniom, które należały do największych atrakcji średniowiecza.

Organizatorzy Festiwalu pragną przybliżyć niezwykłą atmosferę tamtych spotkań, a także opowiedzieć o ich głównych bohaterach. Podobnie jak w latach ubiegłych, odbędą się wystawy archeologiczne, wykłady popularno-naukowe, piknik naukowy, a także zabawy edukacyjne dla dzieci i konkursy dla młodzieży.

Stałym punktem programu jest zwiedzanie klasztoru cysterskiego w Lądzie oraz wycieczki krajoznawcze po pradolinie Warty. Tradycyjnie nie zabraknie prezentacji dawnych rzemiosł oraz pokazów walk, przygotowanych przez grupy odtwórstwa historycznego z całej Polski.

Prawdziwą ozdobą tegorocznego Festiwalu będą koncerty (m.in. zespołów „Ars Nova” i „Pospolite Ruszenie”) oraz inscenizacje teatralne (Teatr Rozrywki „Trójkąt” z Zielonej Góry).

Organizatorzy: Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Słupcy, Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska”, Gmina Lądek, Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Fundacja „Patrimonium” oraz Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich.

Więcej, program do pobrania: http://wielkopolskiewici.pl/ftp/2014_lad_program.pdf