iPW

Archiwum artykułów Aktualności

Publikowane od
do
LPTytułPublikacja 
286 Prace konkursowe
od 2007-12-15
do 2009-12-02
291 W pogoni za historią
od 2007-11-06
do 2007-12-01
351 Regionalizm. Patriotyzm. Europejskość. Red. Maciej Andrzej Zarębski
od 2007-12-28
do 2008-02-28
352 Wielkopolscy koźlarze powitali wejście Polski do Schengen
od 2007-12-28
do 2008-02-28
353 Do życzeń dołączamy zdjęcia. Kliknij i zobacz...
od 2007-12-21
do 2008-01-01
354 Słownik delegatów na Polski Sejm Dzielnicowy w Poznaniu. Czytaj więcej ...
od 2006-06-22
 
355 Konkurs na prezentacje multimedialne "Wielkopolska 1918"
od 2007-10-04
do 2008-11-25
356 Konkurs na życiorysy delegatów na Polski Sejm Dzielnicowy 3-5 grudnia 1918 w Poznaniu
od 2007-10-04
do 2008-11-25
358 Poznańskie Centrum Doradczo-Szkoleniowe oferuje bezpłatne porady
od 2007-12-18
do 2008-02-28
359 Marek Grajek. Enigma. Bliżej prawdy.
od 2007-12-18
do 2008-02-18
360 Szkice Koźmińskie 39
od 2007-12-01
do 2007-02-01
361 Szkice Koźmińskie 39
od 2007-12-01
do 2008-02-01
362 Zeszyty Słupeckie 3-4/2007
od 2007-12-01
do 2008-02-01
364 Dobosz Powstania Wielkopolskiego
od 2007-12-18
do 2008-02-18
365 Murowana Goślina. Trzecie spotkanie regionalistów.
od 2007-12-10
do 2008-01-24
12345678910...
Artykuł
Tytuł
Prace konkursowe
Opis

Spis prac nadesłanych.
Tytuł pracy. Uczestnicy. Szkoła i nauczyciel (wg miejscowości, w których znajdują się szkoły)

1
Białośliwie w latach 1900 -1939
Karol Sobieszczyk, Wojciech Zahrt, Żaneta Żaczek, Wojciech Sobczak
Gimnazjum im. Biskupa Michała Kozala w Białośliwiu
Nauczyciel: Edyta Suliga
2
Białośliwie pod lupą 1900 - 1939
Marta Kordylewicz, Małgorzata Alwin, Julia Król, Remigiusz Kamiński, Grzegorz Masternak, Mateusz Wożniak
Gimnazjum im. Biskupa Michała Kozala w Białośliwiu
Nauczyciel: Edyta Suliga, Marta Grzonkowska
3
"Portret miejscowości Murowana Goślina z lat 1900 - 1939"
Jarosław Mądry.
Gimnazjum im. J.P II w Czerwonaku.
4
Biogram powstańca Jana Jachmana
Anna Bobrowska,  Julita Wyrwał, Ewa Marciniak, Martyna Targosz, , Weronika Szajkowska, Piotr Duda
Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Dusznikach
Nauczyciel: Beata Zielińska
5
Mariusz Wachtel – bohater Powstania Wielkopolskiego
Dominik Lawenda
Gimnazjum Nr 1 im. Zjazdu Gnieźnieńskiego w Gnieźnie
Opiekun: Sylwia Mielcarek
6
Powstanie Wielkopolskie 1918-1919
Wiktoria Dąbek, Magdalena Milak, Adrian Kaźmierczak, Daria Sommery
Gimnazjum nr 1 im. Zjazdu Gnieźnieńskiego w Gnieźnie
Opiekun: Justyna Pajkert
7
Gniezno w latach 1900 - 1935
Kinga Machlińska, Katarzyna Kotlińska, Beata Gasińska, Angelika Pieczonka
Gimnazjum nr 1 im. Zjazdu Gnieźnieńskiego w Gnieźnie
Opiekun: Justyna Pajkert
8
W ogrodach pamięci… Zycie i działalność powstańca wielkopolskiego ks. majora Mateusza Zabłockiego
Daria Pasek, Sandra Sekulska, Sebastian Kieć, Tomasz Chwiałkowski, Mariusz Dolniak, Bartosz Mróz, Klaudia Rutkowska, Sandra Grzegorzewska
Szkoła Podstawowa nr 2 w Gnieźnie
Opiekun: Irmina Kosmala
9
Pelagia Gdeczykowa, posłanka na Polski Sejm Dzielnicowy w Poznaniu
Michał Szczepaniak
Szkoła Podstawowa nr 12 im. Prof. Adama Wodziczki w Gnieźnie
Nauczyciel: Maria Szczepaniak
10
Tu rodziła się wolność
Jakub Kędziora,  Magdalena Cichocka, Paulina Dolata,  Aleksandra Norman, Bernard Szymanowski                   
Gimnazjum  nr 1w Gostyniu
Opiekun: Elżbieta Skorupska
11
Wspomnienia z okresu Powstania Wielkopolskiego na ziemi grabowskiej
Patrycja Kasprzak, Anita Przybył, Patrycja Anioła, Magdalena Skrzypek, Paulina Skrzypek, Aleksandra Blacha
Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Grabowie nad Prosną
Nauczyciel: Rafał Niełacny
12
Andrzej Krajewski Powstaniec Wielkopolski z ziemi grabowskiej
Paulina Trzeciak, Paweł Haręża, Oliwia Nowak, Natalia Lesińska
Gimnazjum im. „Zjednoczonej Europy”
Grabów nad Prosną
Opiekun: Rafał Niełacny
13
Grzebienisko w obiektywie
Daria Wyrzykowska,  Dominika Ratajczak,  Natalia Stawska, Mateusz Plich , Błażej Łabusz , Rafał Ślósarz
Gimnazjum im. Lecha Krzyżania w Grzebienisko
Nauczyciele: Anna Wrzyszcz, Jolanta Buczek
14
Prezentacja o Józefie Dowborze-Muśnickim
Natalia Kominek, Daria Ciesielska, Aleksandra Piasecka,
Zespół Szkół w Iwnie Gimnazjum Iwno
15
Hrabia Ignacy Mielżyński herbu Nowina
Kacper Kondracki, Piotr Paprzycki, Łukasz Piasecki, Maciej Piotrowski
Zespół Szkół w Iwnie Gimnazjum Iwno
Opiekun zespołu: Monika Jezierska
16
Biogram Wojciecha Pacyny z Jankowa Przygodzkiego delegata na Polski Sejm Dzielnicowy w Poznaniu w dniach 3-5 grudnia 1918 r.
Roksana Pacyna, Joanna Bartosz, Agata Kardas, Aneta Waszak
Zespół Szkół w Jankowie Przygodzkim
Nauczyciel: Marzena Ratajczyk
17
Jarocin i powiat jarociński w latach 1900-1939
Bartosz Antoniewicz, Paweł Mikołajczak, Wiktor Roszak, Wojciech Patoka, Kamil Grzegorczyk
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie
Nauczyciele: Maria i Andrzej Piątkowscy
18
Biogram delegata na Sejm Dzielnicowy Franciszka Basińskiego
Joanna Patoka, Monika Ratajczak, Dagmara Ratajczak, Jagoda Kuberka, Magdalena Jankowska, Dariusz Skiba, Paweł Tomalka, Dawid Wojtas, Mateusz Musiela, Tomasz Janicki
Zespół Szkół Nr 3 im. 750-lecia Jarocina, Gimnazjum Nr 3 w Jarocinie
Opiekun grupy:  Wojciech Talaga
19
Portret miasta
Zespół Szkół Nr 3 im. 750-lecia Jarocina, Gimnazjum Nr 3 w Jarocinie
Opiekun grupy:  Wojciech Talaga
20
Walka o polskie granice - Wielkopolska
Piotr Maciejewski, Maciej Jodłowski, Łukasz Olejnik, Jakub Pytaszyński
Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II w Kaliszu
Opiekun: Arleta Kamińska-Wypchło
21
„Gmina Kaźmierz w Powstaniu Wielkopolskim”
Monika Kmieć, Jakub Nowicki.
Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Kaźmierzu                                                  
Opiekun  Sylwia Zagórska
22
Ks. Ignacy Nowacki – kapłan – Polak delegatem w Polskim Sejmie Dzielnicowym w Poznaniu
Edyta Maryniak
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr w Kępnie
Opiekun: Danuta Wabnic
23
Dzieje Kępna w Powstaniu Wielkopolskim 1918 – 1919
Braki techniczne – nie można otworzyć nagranego programu

24
Powstanie Wielkopolskie. Podróż w czasie
Iweta Ścisła, Joanna Siwek, Ewa Żubrowska, Alicja Patrzykąt
Gimnazjum w Korzeniewie
Opiekun: Dobrosława Grabińska
25
Zofia Sokolnicka – delegatka na Polski Sejm Dzielnicowy
Paulina Wasilewska, Monika Łaniecka, Weronika Kamińska
Gimnazjum w Koziegłowach
Nauczyciel: mgr Jolanta Jagodzińska
26
Powstańcy wielkopolscy: Stanisław Węcłaś i Stanisław Taczak
Hanna Jankowiak,  Marta Klonowska,  Klaudia Matuszczak,  Aneta Smorowińska,
 IV Liceum Ogólnokształcące w  Lesznie
Nauczyciel: Agnieszka Bareła
27
Przebieg wydarzeń powstania na odcinku „Pawłowice”
Mirela Wilczkowiak, Ewa Kowalczyk, Sandra Kowalewska, Karol Zdun, Jagoda Kokocińska, Marta Maćkowiak.
IV Liceum Ogólnokształcące w  Lesznie
Nauczyciel: Agnieszka Bareła
28
Polski Sejm Dzielnicowy a Powstanie Wielkopolskie (prezentacja + 2 pliki dźwiękowe)
Katarzyna Gosztyła , Marcin Maćkowiak, Patryk Philavong, Marcin Skrzypczak
Gimnazjum nr 9 w Lesznie, ul. Ks. kard. St. Wyszyńskiego 57, 64-100 Leszno, tel. 065 5299857
29
Powstanie Wielkopolskie Luboń, Żabikowo i okolice
Arek Nowakowski, Oskar Danielak, Mateusz Gajewski, Rafał Rybarczyk
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Gen. Dyw. Tadeusza Kutrzeby w Luboniu
Nauczyciel: Mariusz Starzonek
30
Powstaniec wielkopolski Franciszek Biernat
Jan Piechowicz, Maciej Tomaszyk, Michał Biderman, Miłosz Piechowicz
Szkoła Podstawowa nr 3 w Luboniu
Nauczyciel: Mariusz Starzonek
31
Najważniejsze postacie Powstania Wielkopolskiego
Jakub Gindera
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Gen. Dyw. Tadeusza Kutrzeby w Luboniu
Nauczyciel: Mariusz Starzonek
32
Powstanie Wielkopolskie 1918. Informacje, ciekawostki
Emil Plewa, Dawid Pausz, Mateusz Fabijanowski, Kamil Kołodziej, Patryk Borzykowski
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Gen. Dyw. Tadeusza Kutrzeby w Luboniu
Nauczyciele: Mariusz Starzonek, Beata Janicka
33
Delegat Na Polski Sejm Dzielnicowy 1918 Wacław Cegiełka
Oskar Danielak, Arek Nowakowski, Rafał Rybarczyk, Mateusz Gajewski
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Gen. Dyw. Tadeusza Kutrzeby w Luboniu
Nauczyciel: Mariusz Starzonek
34
„Powstanie Wielkopolskie 1918 – 1919 – wydarzenia i postacie”
Patryk Kałek, Marta Piechota, Bartek Zając, Katarzyna Łodyga
Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Lwówku
Opiekun: Radosław Musiał
35
„Powstanie Wielkopolskie”
Filip Ratajczak, Anna Kaczmarek, Julia Jabłońska, Filip Lisek
Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Lwówku
Opiekun: mgr Radosław Musiał
36
Jastrowie – królewskie miasto w latach 1900 - 1939
Małgorzata Jarczewska, Milena Michalska, Agnieszka Magdziarz, Przemysław Nowak
III LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile
Nauczyciel: Leszek Brzozowski
37
Stanisław Thiel – sylwetka powstańca wielkopolskiego
Piotr Grobelny, Agnieszka Ilska , Daria Puchała, Kinga Gołdyn, Katarzyna Wróbel, Tomasz Wróbel
Szkoła Podstawowa w Kuźnicy Grabowskiej
Nauczyciel: Jerzy Krzywaźnia
38
Andrzej Cykowiak, powstaniec wielkopolski
Filip Gryczyński kl III e
Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Luboniu
Nauczyciel: Alina Wiatr
39
Powstanie Wielkopolskie 1918-1919
Jarosław Dudek
Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Luboniu
Nauczyciel: Alina Wiatr
40
„Konkurs na życiorysy Wielkopolan – delegatów na Polski Sejm Dzielnicowy w Poznaniu
Karolina Siejak, Paulina Łyskawa, Paulina Szajek
Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Luboniu
Nauczycielka: Alina Wiatr
41
O księdzu W. Rudzie
Kinga Graf
Szkoła Podstawowa im. J. Kulli w Mąkoszycach
Nauczyciel: Kamilla Stefańska
42
Mój region, moja mała Ojczyzna - Malanów
Anna Stefaniak, Marta Bortnowska, Kamil Mozio, Paulina Nowicka, Szymon Kamiński
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Malanowie
Opiekun zespołu- Urszula Kamińska
43
Powstanie Wielkopolskie
Marta Muszyńska, Daria Jafra, Natalia Ćwiklińska, Agnieszka Klimek, Mateusz Jasiak              
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Malanowie
Opiekun: Urszula Kamińska
44
Na wieść o Powstaniu …
Anna Kotecka, Agata Rączkowska, Adrianna Trzeszkowska
Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Mieścisku
Opiekun zespołu: Adam Kuryłowicz
45
Ks. biskup Andrzej Wronka – uczestnik Powstania Wielkopolskiego
Malwina Michalak, Robert Janicki, Izabela Kryszczuk, Katarzyna Wolna, Dawid Wolny
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mikstacie
Opiekun: Danuta Kamińska, opieka informatyczna: Dariusz Kamiński
46
„Wielki proboszcz z małego Paryża”
Konrad Mądry, Karolina Kryszczak, Katarzyna Wolna, Dawid Wolny
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mikstacie
Opiekun: Danuta Kamińska, opieka informatyczna: Dariusz Kamiński
47
„Lokalni bohaterowie z małego miasteczka Mikstat”
Jakub Stasierski, Artur Greinert, Konrad Gruszczyński, Paweł Stachurski,
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mikstacie
Opiekun: Danuta Kamińska, opieka informatyczna: Dariusz Kamiński
48
Powstanie Wielkopolskie
Jagoda Bimkiewicz, Natalia Myszczyszyn, Karol Dolata, Karol MInge
Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu
Nauczyciel: Andrzej Rucioch
49
Ślady Powstania Wielkopolskiego – Powiat Nowotomyski
Karolina Drąg, Magdalena Geisler, Olga Antuszewska, Marta Czaińska
Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu
Nauczyciel: Andrzej Rucioch
50
„Człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi…” Nikodem Wittchen Powstaniec Wielkopolski
Paulina Żytkowiak, Adrianna Dzierla, Olga Troszczynska, Patryk Strojwas, Zachariasz Sulzyk, Roman Kortus
Zuzanna Dratwa, Aldona Polus
Liceum Ogólnokształcące im. Prymasa Tysiącleciaks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Opalenicy
Nauczyciel: Justyna Michalska
51
Biogram delegata z powiatu kępińskiego na Sejm Dzielnicowy – Ignacy Maryniak
Anna Udała, Paulina Orzeszyna, Agata Jerczyńska, Dominika Sułot
Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Opatowie
Opiekun: Anna Synowiec
52
Wojciech Lipski
A.    Wolnicka, N. Stempin, N. Jankowska, A. Wojciechowska
Zespół Szkół Ogólnokształcących III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wlkp.
Nauczyciel: Krystyna Leka- Spławska
53
Franciszek Szubert – uczestnik powstania wielkopolskiego
Izabela Mamot, Katarzyna Hoińska, Anna Matyśkiewicz, Natalia Mięczkowska, Patrycja Dymek, Karina Jechura
Zespół Szkół Ogólnokształcących III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wlkp.
Nauczyciel: Krystyna Leka- Spławska
54
Prezentacja na temat: Stefana Rowińskiego
Katarzyna Grygiel, Katarzyna Orłowska, Paula Płonka, Patryk Szymczak
Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wlkp.
Nauczyciel: Sylwia Różalska
55
Powstanie Wielkopolskie 1918
Julia Jamińska,  Patrycja Moszyńska,  Daniel Cicharski, Sebastian Kruczkowski
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Ostrowie Wlkp.
Nauczyciel: Emilia Baran
56
Nie ma wroga, nie ma mocy, która by polskiego żołnierza pokonać mogła… Stanisław Thiel
Brak danych
Zespół Szkół nr 1 w Ostrzeszowie
Nauczyciel: nie podano
57
Ks. Maksymilian Gutsche
Maria Ciesielska, Agnieszka Adamska,
Zespół Szkół w Panigrodzu
Nauczyciel: Karolina Bendowska
58
Piła (1900 – 1939)
Rozalia Kajtoch, Paulina Piwkowska, Marta Stachera, Marta Mikołajczak, Artur Borczyk, Daria Król, Przemysław Tatera
Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile
Nauczyciel: Iwona Narożny
59
Powstanie Wielkopolskie na terenie gminy Ujście
Angelika Ewertowska, Marta Fąferek, Daria Formanowicz, Ewa Ksycka,
Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile
Nauczyciel: Iwona Narożny
60
Kaczory (1900 – 1939)
Weronika Bochyńska, Barbara Grześ, Karolina Olecka, Anna Stolp,
Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile
Nauczyciel:  Iwona Narożny
61
Wysoka (1900 – 1939)
Agata Dróbka, Paulina Jędrzejczak, Agnieszka Deja, Marta Wiśniewska, Marta Konnak, Jakub Thomas, Karol Heliński, Przemysław Łączkowski
Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile
Nauczyciel:  Iwona Narożny
62
Spacer po Pile
Dawid Grzybek, Sylwia Malanowska, Natalia Sobieraj, Paulina Rupińska, Tomasz Winnicki, Kamila Smolarek
Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile
Nauczyciel: Mariola Taracha
63
By o wolną walczyć Ziemię Wielkopolską
Agnieszka Michalska, Julia Klikowska, Paulina Konieczna, Magdalena Umperowicz, Dorota Kozieł, Sandra Kowalska
Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile
Nauczyciel: Iwona Narożny
64
Piła i jej okolice (1900- 1939)
Kinga Baran, Katarzyna Lietzau, Sylwia Ogrodnik, Paulina Krzysztofiak, Katarzyna Małecka,
Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile
 Nauczyciel: Mariola Taracha
65
Portret Piły w latach 1900- 1939
Monika Banaszkiewicz,  Natalia Tabor, Patrycja Kasińska, Małgorzata Czapla,  Magdalena Klapp, Katarzyna Hinz, Magdalena Rozum, Aleksandra Szulta
Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile
 Nauczyciel: Mariola Taracha
66
Piła 1900- 1939
Aleksandra Ulanowska, Katarzyna Moroch , Paulina Michałek, Piotr Parecki, Filip Rubik, Dawid Malarz
Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile
 Nauczyciel: Mariola Taracha
67
Powstanie Wielkopolskie a Bydgoszcz w latach 1900-1939
Karolina Pranke, Martyna Kopertowicz , Paulina Sarna, Katarzyna Ślebioda,  Monika Fatyga
Zespół Szkół im. Stanisława Staszicaw Pile
 Nauczyciel: Mariola Taracha, Iwona Narożny
68
Powstanie Wielkopolskie na terenie rejencji bydgoskiej
Banaszkiewicz Natalia,  Bąk Artur, Bogdańska Amelia, Królak Patryk, Megger Klaudia
Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile
 Nauczyciel: Mariola Taracha, Iwona Narożny
69
Powiat Pilski w latach 1900 - 1939
Klaudia Elicka, Natalia Kulczyńska,  Patrycja Kwaczyńska , Patrycja Lorenc, Alicja Mączyńska,  Katarzyna Orzechowska,  Kinga Wienke
Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile
 Nauczyciel: Mariola Taracha, Iwona Narożny
70
Chodzież – Czas Niepodległości
Joanna Szatkowska Michał Szymański Kamila Taczalska
Milena Witkowicz
Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile
 Nauczyciel: Mariola Taracha
71
Victoria! Jedyna wygrana.
Natalia Szymocha, Aleksandra Soter, Roksana Szumska, Bartosz Rojek, Szymon Wilant
Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile
Opiekun: Mariola Taracha
72
Białośliwie mojej młodości
Agnieszka Nierodzik, Aleksandra Sawińska, Koleta Kryka, Maciej Palacz
Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile
Opiekun: Mariola Taracha
73
Portret Białośliwia 1900-1939
Krzysztof Ksobiech, Maciej Katzban, Mateusz Karczewski, Rafał Przybytkowski,
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. KEN w Pile
Nauczyciel: Leszek Brzozowski
74
Powstanie Wielkopolskie w Pleszewie
Anna Pływaczyk, Martyna Błażejewska, Anna Tasarek, Patrycja Wygralak
Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie
Nauczyciel: Rita Musielak
75
Biogram ks. prałata Kazimierza Niesiołowskiego pleszewskiego delegata na Polski Sejm Dzielnicowy
Michał Garbarczyk, Arkadiusz Kuznowicz, Jarosław Strugarek, Marcin Zawodny
Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie
Nauczyciel: Patrycja Kamińska-Wieruszewska
76
Prezentacja multimedialna o ks. prałacie Kazimierzu Niesiołowskim, pleszewskim delegacie na Polski Sejm Dzielnicowy
Michał Garbarczyk, Arkadiusz Kuznowicz, Jarosław Strugarek, Marcin Zawodny
Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie
Nauczyciel: Patrycja Kamińska-Wieruszewska
77
"Artur Marian Adam Szenic. Życie prywatne i polityczne"
 Marcin Skitek, Magdalena Spalona
Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie
Opiekun Patrycja Kaminska-Wieruszewska.
78
Sylwetka Powstańca Wielkopolskiego
Hanna Pernak
Społeczne Gimnazjum „Dębinka” w Poznaniu
Opiekun: Renata Kuśnierczak
79
Ksiądz Teofil i Stanisław Wachowscy oraz Franciszek Gawroński – czyli powstańcy wielkopolscy
Katarzyna Mastalerz, Wiktoria Zielińska, Urszula Wiland, Daria Górecka, Aleksandra Śmiałowicz, Jagoda Kaczmarek, Dobrochna Mikołajczak
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Armii „Poznań” w Poznaniu
Opiekun: Iwona Kucharska
80
Powstanie Wielkopolskie
Dawid Gierczyk, Hubert Staszek, Iza Knoll, Marcin Mielcarek, Mateusz Strzyżewski, Marta Jabłońska
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Armii „Poznań” w Poznaniu
Opiekun: Iwona Kucharska
81
Śladami powstania wielkopolskiego
Hęciak Tomasz, Skowrońska Zuzanna, Terczyk Magdalena, Zwolińska Marta
Szkoła z Oddziałami Sportowymi
Gimnazjum nr 54 im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu
Opiekun: Daria Galas
82
Powstanie Wielkopolskie - ciekawostki
Kinga Warguła,  Alicja Białasik, Katarzyna Makowska, Weronika Krysztofowicz, Daria Nadstaga, Joanna Bartkowiak
Gimnazjum nr 58 im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Poznaniu
Nauczyciel: Sławomir Wartacz
83
Historia Powstania
Artur Budziak, Mateusz Kwaśny, Patryk Nowacki, Mateusz Tomczak, Marcin Moszkowicz
Poznańska Szkoła Chóralna Jerzego Kurczewskiego w Poznaniu
Nauczyciel: Jolanta Strawińska
84
Powstanie Wielkopolskie
Bartosz Kaczmarek, Wojciech Rasiak, Krzysztof Nitschke, Rafał Wojtyniak
Poznańska Szkoła Chóralna Jerzego Kurczewskiego w Poznaniu
Nauczyciel: Jolanta Strawińska
85
Droga Wielkopolski do Polski 1918-1919
Miłosz Rzymyszkiewicz – Fijałka, Kacper Gust, Karol Skiba
Szkoła Podstawowa Nr 53 w Poznaniu im. P.E. Strzeleckiego
Opiekun:  Ryszard Fijałka
86
Losy powstańców wielkopolskich na przykładzie płk. Stanisława Siudy
Marcin Olejniczak, Michał Porębiak, Kuba Lewiński, Konrad Miazga
VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Opiekun: Henryk Józefowski
87
Poznań powstaniem sławiony… Powstanie Wielkopolskie 1918 – 1919
Marta Szudobaj, Maja Chmielewska, Donata Tomkowiak, Marcin Tokłowicz, Karolina Godoń , Katarzyna Jęśko
Liceum XXV im. G. Jadwigi Zamoyskiejw Poznaniu
Opiekun: mgr Magda Giebel
88
Powstanie wielkopolskie
Joanna Janicka
ZSO im. Władysława Reymonta w Poznaniu
Nauczyciel: Sebastian Sporny
89
Powstanie wielkopolskie
Daria Madalińska, Kornelia Matelska
ZSO im. Władysława Reymonta w Poznaniu
Nauczyciel: Sebastian Sporny
90
Poznań moje miasto i jego ulice
Monika Porala
ZSO im. Władysława Reymonta w Poznaniu
Nauczyciel: Sebastian Sporny
91
Powstanie wielkopolskie
Natalia Michalska
ZSO im. Władysława Reymonta w Poznaniu
Nauczyciel: Sebastian Sporny
92
Z pamiętnika powstania wielkopolskiego
Sandra Barszczewska
ZSO im. Władysława Reymonta w Poznaniu
Nauczyciel: Sebastian Sporny
93
Powstanie Wielkopolskie
Julia Jarzina, Dominika Zubkowska,
ZSO im. Władysława Reymonta w Poznaniu
Nauczyciel: Sebastian Sporny
94
Pamięci Powstańców… Mogiły powstańcze na ziemi rawickiej
Mirosław Konieczny, Agata Lubawy, Alicja Musiałowska
I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu
Nauczyciel: Iwona Guzikowska
95
Rola jednostek lotniczych w okresie Powstania Wielkopolskiego
Magdalena Płóciennik, Jędrzej Zaremba
I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu
Nauczyciel: Iwona Guzikowska
96
Rogozińskie powstanie Wielkopolskie 1918-1919
Dominika Andrzejak, Tatiana Kowalewska, Dominika Kornobis, Michalina Kowala, Maciej Kruger, Julia Kurek, Wiktoria Machecka, Kamila Sitarek
Szkoła Podstawowa nr 3w Rogoźnie
Nauczyciel: Elżbieta Kowala, Dorota Zieniuk
97
Powstańcy Wielkopolscy patronem Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogożnie
Dominika Andrzejczak, Tatiana Kowalewska, Dominika Kornobis, Michalina Kowala, Maciej Krüger, Julia Kurek, Wiktoria Machecka, Kamila Sitarek
Szkoła Podstawowa nr 3 w Rogoźnie
Nauczyciel: Elżbieta Kowala, Dorota Zieniuk
98
Śladami Powstania Wielkopolskiego po Ziemi Ostrzeszowskiej. „Rojów w latach 1900 – 1939”
Daria Adamska, Monika Domańska, Patrycja Duliba, Katarzyna Kleiber, Aleksandra Mazur
Szkoła Podstawowa w Rojowie gm. Ostrzeszów
Nauczyciel: Mirosława Krzywaźnia
99
Powstanie Wielkopolskie Ryczywół
Witold Graś, Marcin Gronowski, Patryk Kledzik, Dominik Koplin , Adrian Oleksy
Szkoła Podstawowa w Ryczywole
Nauczyciel Ewa Gronowska
100
Wojenne losy mojego dziadka
Szymon Rozmiarek, Przemysław Szymczak, Dariusz Mieloch, Wiktor Gielniak, Tomasz Zięty
Szkoła Podstawowa w Śnieciskach
Opiekunowie: Maria Kujawiak, Joanna Staniś-Rzepka
101
Dr Seweryn Matuszewski
Bartosz Genderka
Zespół Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie
Nauczycielka: Monika Tomaszewska
102
Powstanie Wielkopolskie
Jakub Goliński, Agnieszka Pierzchlewicz, Anna Surowiec, Piotr Hantkiewicz, Tomasz Kulski
Gimnazjum nr 1w Śremie
Nauczyciel:  Małgorzata Marek
103
Powstanie Wielkopolskie
Fryderyka Jankowiak, Alicja Jaszkiewicz, Alicja Basiak, Monika Dziechciowska
Zespół Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie
Nauczyciel: Monika Tomaszewska
104
Powstanie Wielkopolskie 1918 -1919
Alicja Jaszkiewicz, Fryderyka Jankowiak, Monika Dziechciowska, Alicja Basiak
Zespół Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie
Nauczyciel: Monika Tomaszewska
105
Wizytówka Śremu
Ewa Szłapczyńska, Filip Kotewicz, Filip Titarenko, Hubert Nowak,
Zespół Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie
Nauczyciel: Monika Tomaszewska
106
Śrem – moje miasto 1900 - 1939
Weronika Selwet, Alicja Zachariasz, Piotr Jankowski, Tymoteusz Ławniczak
Gimnazjum nr 1 w Śremie
Nauczyciel: mgr Małgorzata Marek
107
Zygmunt Pluciński. Życiorys Wielkopolanina – delegata na Polski Sejm dzielnicowy n3-5 grudnia 1918 w Poznaniu
Zuzanna Rybak – Burzyńska, Jarosław Kawałek, Natalia Nowak, Alicja Machyna
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym
Opiekunowie: mgr Grażyna Frączek, mgr Renata Stawna
108
Biografia Walentego Majchrzaka lekcją patriotyzmu dla potomnych
Aleksandra Majchrzak
Szkoła Podstawowa w Wirach
Nauczycielki: Wanda Rosińska i Joanna Ostrowska
109
Witkowo – droga do wolności
Katarzyna Kluczka, Marcin Panowicz,  Marcin Owczarzak, Bartosz Stejakowski
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie
Nauczyciel:  Magdalena Błaszak
110
Ks. Józef Górny, Delegat na PSD
Marcin Klemenski,  Amadeusz Apolinarski,  Mateusz Michałowski,  Łukasz Grygiel,  Dawid Lis
Gimnazjum im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach
Nauczyciel: Tomasz Szczepaniak
111
Ziemia Wroniecka 1918
Grzelewski Grzegorz, Grzyll Norbert, Hoffmann Joanna, Kajak Magdalena, Kajak Marta, Perz Weronika, Skrzypczak Anastazja
Zespół Szkół nr1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach
Nauczyciel: Marian Śliwa
112
Geneza wyboru delegatów z gminy Wronki do Polskiego Sejmu Dzielnicowego w Poznaniu w dniach  3-5 grudnia 1918 roku
Anna Garstka, Małgorzata Stromczyńska, Daria Szulc, Danuta Piechota, Natalia Skorwider, Laura Borkowska,
Marta Sulicka, Anna Świątek, Michał Nowierski, Dawid Orzechowski,
Zespół Szkół nr1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach
Nauczyciel: Marian Śliwa
113
Victoria!!! Powstanie Wielkopolskie 27 grudnia 1918
Natalia Kalas, Karolina Pająk, Paulina Piszczek, Mateusz Speer, Aleksander Zygan
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wysokiej
Opiekun: Artur Kłysz
114
Powstanie Wielkopolskie 1918 - 1919
Marcin Kaczmarek, Kamil Zbonik, Mateusz Wisiorek, Krzysztof Sowiński
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wysokiej
Opiekun: Artur Kłysz
115
„Powstanie Wielkopolskie w naszej okolicy”
Natalia Zaliwkowska, Anna Michalska, Amanda Cybulska, Agata Zbonik
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wysokiej
Opiekun: Artur Kłysz
116
„Powstanie Wysockie” grudzień 1918/styczeń 1919
Dawid Jakubowski, Michał Płociński, Dawid Ćwikła, Wojtek Formella
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wysokiej
Opiekun: Artur Kłysz
117
Powstanie Wielkopolskie na ziemi ponieckiej 1918 - 1919
Jagoda Banach, Katarzyna Kaźmierczak, Anna Wawrzynowicz, Bartosz Andrzejewski
Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Gen. Stefana Grota Roweckiego w Żytowiecku
Opiekun: Magdalena Włodarczyk