Spis delegatów wszystkich dzielnic zaboru pruskiego wybranych na Polski Sejm Dzielnicowy
do Poznania*
Obczyzna
Bremena, Drezno, Halle n. S., Hamburg, Kilonja, Powiat Berliński, Ratenberg, Westfalskie, Nadreńskie
Poznańskie
Powiat Babimojski, Powiat Bydgoski, Powiat Chodzieski, Powiat Czarnkowski, Powiat Gnieźnieński, Powiat Gostyński, Powiat Grodziski, Powiat Inowrocławski, Powiat Jarociński, Powiat Kempiński, Powiat Kościański, Powiat Koźmiński, Powiat Krotoszyński, Powiat Leszczyński, Powiat Międzychodzki, Powiat Międzyrzecki, Powiat Mogileński, Powiat Nowotomyski, Powiat Obornicki, Powiat Odolanowski, Powiat Ostrowski, Powiat Ostrzeszowski, Powiat Pleszewski, Powiat Rawicki, Powiat Skwierzyński, Powiat Strzeliński, Powiat Szamotulski, Powiat Szubiński, Powiat Śmigielski, Powiat Średzki, Powiat Śremski, Powiat Wągrowiecki, Powiat Wieluński, Powiat Witkowski, Powiat Wrzesiński, Powiat Wschowski, Powiat Wyrzyski, Powiat Żniński, Poznań i powiaty Poznańskie
Prusy Królewskie
Powiat Brodnicki, Powiat Bytowski, Powiat Chełmski, Powiat Chojnicki, Powiat Człuchowski, Powiat Gdański, Powiat Grudziądzki, Powiat Kartuski, Powiat Kościerski, Powiat Kwidzyński, Powiat Lemborski, Powiat Lubawski, Powiat Pucki, Powiat Starogardski, Powiat Suski, Powiat Sztumski, Powiat Świecki, Powiat Tczewski, Powiat Toruński, Powiat Tucholski, Powiat Wałecki, Powiat Wąbrzeski, Powiat Wejherowski, Powiat Złotowski
Prusy Książece
Powiat Lejcyński, Powiat Morungski, Powiat Niborski, Powiat Olsztyński, Powiat Ostródzki, Powiat Reszelski, Powiat Szczycieński, Powiat Wegerborgski
Śląsk
Powiat Byczyński, Powiat Bytomski, Powiat Gliwicki, Powiat Gurowski, Powiat Katowicki, Powiat Kluczborski, Powiat Kozielski, Powiat Królewska Huta, Powiat Lignicki, Powiat Lubliniecki, Powiat Namysłowski, Powiat Niemodliński, Powiat Oleski, Powiat Opolski, Powiat Prudnicki, Powiat Pszczyński, Powiat Raciborski, Powiat Rybnicki, Powiat Strzelecki, Powiat Sycowski, Powiat Tarnogórski, Powiat Wrocławski, Powiat Zabrski
Poznańskie
Prusy Królewskie
Powiat Brodnicki
- Bizan Sylwester, Beth.
- Dzięgielewski F., Brodnica.
- ks. Dzionara, Brodnica.
- Gibowski Jan, Brodnica.
- Gudel Jan, Beth.
- Jasieniecki Paweł, Brodnica.
- Kalinowski Fr., Brodnica.
- Kalinowski Konst., Brodnica.
- Lewandowski, Niężywięć.
- Michnowski Paweł, Brodnica.
- Olszewski Wł., Brodnica.
- Ostrowski Jan, Brodnica.
- Owsiany Antoni, Beth.
- Roman Franc., Brodnica.
- Siebers Antoni, Brodnica.
- Strzelecki Jan, Brodnica.
- Urbański Franc., Szczuka.
- Wawrowski St., Brodnica.
Powiat Chojnicki
- Błoch Wincenty, Brusy.
- Bonin Adolf, Czersk.
- Boninowa Wł., Czersk.
- Dobek Cyryl, Karsin.
- Dobkowa Maria, Karsin.
- Gotyński Jan, Będzmierowice.
- Jażdzewski A., Swornegacie.
- Kreński Józef, Chojnice.
- Kunowski Antoni, Kamionka.
- Libera Teofil, Karsin.
- Łonski Jędrzej, Legbond.
- Nowak Dominik, Chojnice.
- Pertek Antoni, Czersk.
- Piechowski Józef, Kosobudy.
- Sikorski Edmund, Leśno.
- Skwierawski Jan, Brusy.
- Sowiński Bron., Łęg.
- ks. Szydzik, Wiele.
- Wolszlegier Wł., Cudak.
- ks. Żynda Fr., Łęg.
Powiat Wąbrzeski
- ks. Bolt, Wąbrzeźno.
- Bratecki Filip, Wąbrzeźno.
- Hulewicz Wacław, Golub.
- Kłosowski Jan, Kowalewo.
- hr. Potocka, Piątkowo.
- Strzelewicz, Golub.
- Szymański Józef, Kowalewo.
- Warmiński St., Golubie.
- Zieliński Hier., Wąbrzeźno.
- Zmijewski Kon., Wąbrzeźno.
Powiat Gdański
- Abraham Antoni, Gdańsk.
- Bławski Jan, Gdańsk.
- Czyżewski Józef, Gdańsk.
- Dobrowolski Julian, Gdańsk.
- Głowacki Leonard, Gdańsk.
- Kierski Zygmunt, Gdańsk.
- Kuper Jan, Gdańsk.
- Kwiatkowski Jan, Gdańsk.
- dr Marchlewski M., Gdańsk.
- Mizerski Edward, Gdańsk.
- Przybylski Józef, Oliwa.
- Ressel Stefan, Gdańsk.
- Stengel Józef, Gdańsk.
- Sujecki Aleksander, Gdańsk.
- Wojnowski Franc., Kłodawa.
Powiat Grudziądzki
- Baranowski Ed., Łasin.
- ks. Czubek Józef, Łasin.
- Donimirski Bol., Radzyn.
- Kulerski Wiktor, Grudziądz.
- dr Łaszewski St., Grudziądz.
- Masankowski A., Rogoźno.
- Ossowski Leon, Białobłoty.
- Rabanowski F., Szembruk-Duży.
- Ruchniewicz Alojzy, Grudziądz.
- mec. Szychowski Julian, Grudziądz.
- Tobczyński Kon, Grudziądz.
- ks. Wilkans, Grudziądz.
Powiat Wałecki
- Cichoszewski St., Golin.
- Książkowski Fr., Golin.
Powiat Złotowski
- ks. Bruski, Wiekie Lutowy.
- Czarnecki, Więcborg.
- Gbur, Złotów.
- Jęsik, Zakrzewo.
- Koczorowski Jan, Tarnówko.
- Noryśkiewicz Stefania, Złotów.
- ks. Pelowski, Złotów.
- Prądzyński Łucjan, Skarpy.
- Tomas Józef, Sypniewo.
- Tyx, Sępólno.
- Zandrowicz, Skarpy.
Powiat Wejherowski
- Dampca Andrzej, Kwaszczyn.
- Ellward Józef, Sopot.
- Jasiński Leon, Schylonia.
- Klińska Wanda, Sopot.
- Kukowski Witold, Sopot.
- dr Majkowski Alex., Sopot.
- Mokwa Marian, Sopot.
- Mściszewski Wł., Sopot.
- Najgrakowska Z., Wejherowo.
- Paszke Teofil, Dąbrówka.
- ks. Rybka, Gdynia.
- Schenk Franc., Kwaszczyn.
- Szczepański Ignacy, Sopot.
- Tempska Wanda, Wejherowo.
- Tomaszewska Halina, Sopot.
- Wojciechowski Ign., Sopot.
- Zakrzewski Stan., Dąbrówka.
Powiat Toruński
- Bagański Bogumił, Toruń wieś.
- Czerwiński Antoni, Chełmża.
- ks. Dembek B., Siemoń.
- Domżalski Jan, Mirakowo.
- Donimirski Jan, Łysomice.
- Grabowski Max, Chełmża.
- Kladziński Roman, Toruń.
- Kowalski Ludwik, Kaszczorek.
- Ktosiński Franc, Toruń.
- Nowak Ignacy, Toruń.
- Piechowski Jan, Toruń.
- Porankiewiczówna M., Toruń.
- Rabski Jan, Kowrózek.
- dr Roszak Jan, Toruń.
- ks. Schulz T., Gronowo.
- Sulecki Jakub, Toruń.
- Szuman Władysław, Toruń.
- ks. Wrycza Józef, Chełmża.
- ks. Wyszyński, Toruń.
- Zyblewski Alexy, Chełmża.
- Zyblewski Józef, Chełmża.
Powiat Kartuski
- Brzoskowski, Kartuzy.
- Hildebrandt Wł., Kartuzy.
- ks. Hoffman K., Kartuzy.
- Janikowski Marian, Jamno.
- Kiedrowski Fr., Stężyca.
- Kornkowski Feliks, Ceszenie.
- Maciejewski Józef, Kartuzy.
- Marczak W., Stężyca.
- Piekarski Leon, Stężyca.
- Ptak Józef, Gorańcze.
- Szroeder Jan, Borwik.
- Trzebiatowski J., Parchowo.
- Ulenberg Marcin, Przodkowo.
Powiat Bytowski
- Wera Bernard, Płotowy.
- Wysocki Alexander, Ugoszcz.
Powiat Kościerski
- Bronth Franc, Kościerzyna.
- ks. Dunajski P., Lipusz.
- Gałęski Walenty, Kościerzyna.
- Hubert Konstanty, Kościerzyna.
- Klein Józeg, Więcków.
- Lejowa Emilia, Kościerzyna.
- Makowski Tomasz, Lipusz.
- ks. Olszewski, Skarszewy.
- Osowski Wincenty, Kościerzyna.
- Rogatka Tomasz, Kościerzyna.
- Świeczkowski A., Skarszewy.
- Urbanowicz W., Wielki-Klincz.
- ks. Wróblewski Fr., Jadamowy.
Powiat Starogardski
- Batachowski Konrad, Starogard.
- Chmielewska Maria, Starogard.
- Chmielewski Józef, Starogard.
- Chojnacki Józef, Starogard.
- ks. Gordon B., Skurcz.
- Górski Jan, Starogard.
- Hapka Marian, Lubichowo.
- Hassa Józef, Starogard.
- Jakobson Bogdan, Starogard.
- ks. Karczyński, Starogard.
- ks. Karpiński Wł., Osiek.
- Kłoś Jan, Lubichowo.
- Larysz O., Pilczyn.
- Leziński Waw., Starogard.
- Maciejewski T., Starogard.
- Mazurowski Antoni, Starogard.
- Nagórski Czesław, Starogard.
- Nagórski Zygmunt, Starogard.
- Nogajewska Konst., Zblewo.
- Ossowski Hieronim, Piece.
- ks. Zakryś J., Klonówka.
Powiat Tucholski
- Borzyszkowski Ant., Gostyczyn.
- Kręcki, Raciąż.
- Maciejkowski, Tuchola.
- Połczyński Leon, Wysoka.
- Rzędkowski Klemens, Tuchola.
Powiat Świecki
- Bociek W., Świekatowo.
- Dambek Józef, Drzycim.
- Gabrylewicz B., Zabudownia.
- Gorszka Antoni, Świecie?.
- Kamrowski Mieczysław, Świecie?.
- Karpiński Franc., Komorsk.
- Korzeniewski Adam, Nowe.
- Kruczkowski T., Warlubie.
- Momcer Paweł, Świecie.
- Parczewska Emilia, (Świecie) Belno.
- Parczewski T., (Świecie) Belno.
- Przybylski Wł., Nowe.
- Puszka Franciszek, Świecie.
- Reich Stanisław, Nowe.
- Różycki Kaźmierz, Świecie.
- Szulc Antoni, Nowe.
- Śmigielski Anastazy, Osie.
- Tempski Fr., Drzycim.
- Wiśniewski Teodor, Świecie.
Powiat Kwidzyński
- Cejrowski Teodor, Leśna Jania.
- Cyganek Jan, Gniew.
- Kitowski M., Kościelna Jania.
- Krajnik Józef, Janowo.
- Odrowski T., Kamionka.
- Piotrowski J., Sprudowo.
- Tetzlaf Klemens, Gniew.
- Wiśniewski T., Dąbrówka.
- Witkowski Wł., Tychnów.
- ks. Wolszlegier, Pieniążkowo.
Powiat Chełmski
- Buczkowski Fl., Chełmno.
- Chrzanowski Jan, Bientrówko.
- Finc Józef, Unisław.
- Kowalski Lud., Chełmno.
- Kozłowski Wacław, Chełmno.
- Odrowski Jan, Chełmno.
- Pałczyński Jan, Czacz.
- ks. dr Rogala, Chełmno.
- Sikora Anastazy, Chełmno.
- Śrubka Jan, Chełmno.
- Wende Stanisław, Czacz.
- Zacharek Wł., Trzepcz.
Powiat Tczewski
- ks. dr Czapla Brunon, Subkowy.
- ks. Gawin_Gostomski, Rajkowy.
- Kamiński, Pelpin.
- Kiedrowski Fr., Nowydwór.
- Klejna Edmund, Subkowy.
- Orcholski Władysław, Tczew.
Powiat Lubawski
- ks. Bielski A., Lipinki.
- Jaroszewski Al., Lubawa.
- Kotowski Wł., Łąkosz.
- Kurzentkowski B., Lubawa.
- ks. Ledóchowski Józef, Lubawa?.
- Liczyński Piotr, Nowemiasto.
- Malinowski B., Brzozie.
- Marszałek Czesław, Lubawa?.
- Megger Piotr, Prądnica.
- Ossowski Bolesław, Montowo.
- Robaczewski Al., Schwarzenau.
- Schulwitz Antoni, Rumian.
- Tafiński Józef, Lubawa.
- Wantowski Józef, Rumian.
- Wolska Maria, Lubawa.
- Zellma Franc., Łążyna.
- Ziółkowski Józef, Lubawa?.
Powiat Sztumski
- Appelbaum Karol, Sztum.
- Donimirski K., Straszewo.
- Grabowski Stan., Stary Targ.
- Majewski Wł., Sztum.
- Muchowski Paweł, Sztum.
- Sierakowski St., Stary Targ.
- Szypniewski P., Mikołajki.
Powiat Człuchowski
- Kiedrowski Leon, Brzezno.
- ks. Schulz Alfons, Konarzyny.
- Żółtowski Jan, Borzyszkowy.
Powiat Pucki
- Grunwald Franciszek, Puck?.
Powiat Suski
- Behrendt Franc., Kuczwały.
- Kozikowski, Kuczwały.
- Piechowski Edm., Biskupiec.
- Szwabe Stanisław, Biskupiec.
Powiat Lemborski
- Graczak, Lemborg.
- Kępka Jan, L?.
- Trzeszewski St., Waldhausen.
Prusy Książece
Powiat Niborski
- dr Działowski G., Turowo.
- Krysiewicz Adam, Niborg.
- Krysiewiczówna W., Niborg.
- Małecki Jan, Browina.
- Przybyszewski Tad., Niborg.
- Zielke Kazimierz, Niborg.
Powiat Ostródzki
- Kapsa Stanisław, Ulnowo.
- Szwedowski T., Duży Lewald.
Powiat Olsztyński
- ks. Barczewski, Warmja.
- Boracki Stan., Gietrzwałd.
- Bratt Wawrzyn, Nowe Maruchy.
- Czeszka Andrzej, Łansk.
- Fintak Antoni, Gietrzwałd.
- Hanowski, Wartembork.
- Hermański Aug., Wartembork.
- Kemer, Tenguty.
- Łęgowski, Grynno.
- Maćkowiak Stan., Olsztyn.
- Mulczyński, Wartembork.
- Pieniężny Serweryn, Olsztyn.
- Radomski Tadeusz, Olsztyn.
- Rohloff Kaźmierz, Olsztyn.
- Szulc Wiktor, Olsztyn.
- Wojnowski T., Kiersztanowo.
- Zakrzewski, Olsztyn.
- Żurawski Stanisław, Kaja.
Powiat Szczycieński
- Banachowski Ignacy, Szczytno.
- Drowa Szmytke M., Szczytno.
- Gąsowski Czesław, Szczytno.
- Jaroszyk Kazimierz, Szczytno.
- Jęmbiński Józefat, Szczytno.
- Labusz Emilia, Szczytno.
- Lewandowski Zenon, Szczytno.
- Maruch Jakub, Raszyny.
- Olszewski Jan, Julienhof.
- Romański Aug., Szczytno.
- Rozkowic Mich., Szczytno.
- Walkowiakowa W., Dąbrówka.
- Wantowy Michał, Szczytno.
- Zielkówna Magd., Szczytno.
Powiat Wegerborgski
- Herbst Witold, Bastenburg.
Powiat Lejcyński
- Płócieniak Roman, L?.
Powiat Morungski
- Wojnowski, M?.
Powiat Reszelski
- Goczyna Józef, Raszyna.
- Grosz Józef, Wilens.
- Schnarbach Ant., Rydbach.
- Śmieszny Antoni, Wilens.
Śląsk
Powiat Sycowski
- Branicki, Rypin-Ligota.
- Dyrbach Edw., Bralin.
- Hazulski Fr., Mąkoszyce.
- Maciejewski Jan, Pasowegóry.
- Muller Stefan, Dziadowa Kłoda.
- Noskowicz, Międzybórz.
- Przykutowa, Międzybórz.
- Ratajczak, Honig.
- Skolnik Józef, Dziadowa Kłoda.
- Stenzel Józef, Morawieś.
- Szułczyński Wł., Bralin.
Powiat Katowicki
- Ciemięga Henryk, Katowice.
- Czaja Wiktor, Katowice.
- Długajczyk Waw., Brzezinka.
- Długiewicz Wł., Załęże.
- dr Stęślicki, Brzezinka.
- Dreyza Józef, Siemianowice.
- Dziubiński Tomasz, Bydgów.
- Grabianowski St., Katowice.
- dr Hylla Piotr, Katowice.
- dr Jarczyk Henryk, Roździeń.
- Jesionek Wiktor, Katowice.
- Kalinowski Edw., Katowice.
- Kluzik Jan, Katowska Hałda.
- Korfanty Jan, Siemianowice.
- Kośnik Józef, Siemianowice.
- Kuca Rudolf, Roździeń.
- Kucia Jan, Chorzów.
- Łukowski Wacław, Katowice.
- Manowski Ant., Szopienice.
- Manslian, Mała Dąbrówka.
- Michnola Józef, Józefowice.
- dr Mielęcki And., Katowice.
- Morgała Bol., Laura-Huta.
- Nawrat Andrzej, Rogucice.
- Neumann Robert, Katowice.
- Nowicki Telesfor, Katowice.
- Pakułła Henryk, Katowice.
- Piechowa Katarzyna, Dąb.
- Piechulek Jan, Katowice.
- Pilcha Jakub, Szopienice.
- Rygula Paweł, Załęże.
- Rymer Józef, Katowice.
- Rzepka Gustaw, Rogucice.
- Sewerin Paweł, Roździeń.
- Sitko Walenty, Brzezinka.
- Skwara Józef, Siemianowice.
- Sosiński Wojc., Siemianowice.
- Sucharek Ignacy, Katowice.
- Szymański Franciszek, Katowice.
- Szymkowiak Bronis., Katowice.
- Ulczok Paweł, Katowice.
- Wieczorek Wojc., Katowice.
- Wilimow Matylda, Katowice.
- Wolf Jan, Szopienice.
- Wysocki Konstanty, Katowice.
- Zagórnik Piotr, Załęże.
- Zając Wojciech, Katowice.
Powiat Rybnicki
- Bałdyk, Rybnik.
- Banik Edmund, Redutów.
- Białas Edmund, Kliszków.
- Biały Feliks, Rybnik.
- Burzywoda Walenty, Rybnik.
- Figas, Baranowice.
- Fojcik Walenty, Leszczyny.
- Górażdża Fr., Rybnik.
- Hajduczek, Rybnik.
- Kaźmicki Emanuel, Rybnik.
- Konieczny Ludwik, Rybnik.
- Kowol Jan, Wodzisław.
- Kozielski Franc., Rybnik.
- Koznicki Emanuel, Stasiowo.
- Kurzawa Stan., Rybnik.
- Kwiatówna, Rybnik.
- Matuszczyk Jan, Rybnik.
- Mitko Michał, Rybnik.
- Musioł józef, Rybnik.
- Musioł Paweł, Rybnik.
- Nosiadek Teofil, Rybnik.
- Oślizlok, Rybnik.
- Połomski Wacław, Rybnik.
- ks. Pospiech, Rybnik.
- Rakoniewski, Rybnik.
- Rakoniewski Wal., Czarnylas.
- Robota Ksawery, Przejędza.
- Siczny Józef, Rybnik.
- Skowronek, Rybnik.
- Sprysz Karol, Rybnik.
- Swoboda Alojzy, Radlin.
- Szromek Aug., Folwarki.
- Szuła Jan, Przejędza.
- Tomala, Rybnik.
- Wańczura, Rybnik.
- Wieczorek Piotr, Leszczyny.
- Wilczak Mikołaj, Jastrząb.
- Wit jakub, Rybnik.
- Wyleżych Aug., Wodzisław.
- Wyrobek, Zory.
- Zając Jan, Rybnik.
- Zarzecki Leopold, Rybnik.
Powiat Lubliniecki
- Adamiec Stefan, Woźniki.
- Brelińska Maria, Potoki.
- Burzyńska, Koszęcin.
- Cegielski Edw., Łagiewniki.
- Cegielski Henryk, Wielkie Łagiewniki.
- Drenda Piotr, Lubliniec.
- Dymarczyk Piotr, Kochcice.
- Graca Jan, Molna.
- Gruca Maciej, Wędzin.
- Jaroń Paweł, Koszęcin.
- Kozok Józef, Pawłoków.
- Kulisz Jan, Rozdnowo.
- Niegolewski K., Czarnylas.
- Pyka franciszek, Zborowiskie.
- Pyka Piotr, Dobrodzień.
- Rzeźniczek M., Lubliniec.
- Stasiok Jan, Babinice.
Powiat Kluczborski
- Bienek Franc., Kluczbork.
- Ciesielska Regina, Kluczbork.
- Ciszak Antoni, Kluczbork.
- Jankos Wojciech, Kluczbork.
- dr Jaronja Jan, Olesno.
- Joniens józef, Łowkowice.
- Kapinos Michał, Duczów.
- Kubis Emil, Kiełkowice.
- Mencel Stanisław, Jaszkowice.
- Plewnia Jan, Kluczbork.
- Przewłok Bernard, Kluczbork.
- Przewłok Tomasz, Kluczbork.
- Szłapka Walenty, Kluczbork.
- Szygła Wawrz., Kluczbork.
- Wolnic Szymon, Wałczyn.
Powiat Zabrski
- Beyre Aug., Zabrze.
- Długiewicz Fr., Zaborze.
- Drewniak Jan, Zabrze.
- Dubieł Paweł, Zabrze.
- Gryca Józef, Zaborze.
- Herszowski Eman., Zabrze.
- Hoffman Wincenty, Bielszowice.
- Kaiser Franciszek, Biskupice.
- Kasprzak Kazimierz, Zabrze.
- Klose Florian, Zabrze.
- Kobyliński Stan., Zabrze.
- Krzoska Eman., Zabrze.
- Kwiatkowski Antoni, Ruda.
- Malcherka Otylia, Zabrze.
- Mrozek Stan., Biskupice.
- Muszala Alojzy, Biskupice.
- Nowakowski Jan, Zabrze.
- Ogiewa Julian, Zabrze.
- Pyka Jan, Zaborze.
- Stochmioł Karol, Zabrze.
- Strzyszcz, Zaborze.
- Tam Anna, Zabrze.
- Trotzer Dyonizy, Zabrze.
- Tyrakowski franc., Zabrze.
- Widera Karol, Makoszowo.
- Więcek Roman, Zaborze.
- Woźniak franciszka, Zabrze.
- Wójcik Józef, Bielszowice.
- Wójcik Paweł, Bielszowice.
- Wycisk Jan, Zabrze.
- Zupok Józef, Biskupice.
Powiat Bytomski
- Branowska Józefa, Bytom.
- Czapla Kazimierz, Bytom.
- Dombek Paweł, Bytom.
- Eckert Jan, Bytom.
- Eckertowa Stefania, Bytom.
- Foj Franciszka, Karb.
- Foj Jan, Karb.
- Fójcik Maria, Bytom.
- Gajdas Emil, Radzionkowo.
- Gruchał Jan, Rokietnica.
- Jagła Paweł, Rokietnica.
- Janowska Irena, Bytom.
- Kot Gertruda, Bytom.
- Kott Alojzy, Bytom.
- Ludyga Jan, Józewko.
- Maciejczyk Jan, Bytom.
- Marzyc Jan, Rozbark.
- Mazur J., Niemieckie Piekary.
- Mularczyk Józef, Brzozowice.
- Mularczyk Józef, Kamień.
- Muller Anna, Bytom.
- Omańkowska Janina, Bytom.
- Palacz Tadeusz, Bytom.
- Petzel Brunon, Bytom.
- Piątek Józef, Bytom.
- Przybyłk Jan, Szarlej.
- Rak Błażej, Bytom.
- Rybarz Edward, Bytom.
- Ryng Józef, Miechowice.
- Smoczyk Jan, Bytom.
- Sokół Antoni, Kamień.
- Staniszewski, Bytom.
- Staniszewski Wł., Bytom.
- Strencioch Anna, Rozbark.
- Szafranek Paweł, Bytom.
- Szendzielorz St., Świętochłowice.
- Szewczyk Jan, Orzegów.
- Szpyer Piotr, Rozbark.
- Szukała Franciszek, Bytom.
- Trzensioch Jan, Bobrek.
- Tyka Elżbieta, Miechowice.
- Wolska Jadwiga, Bytom.
- Wolski michał, Bytom.
- Żnińska joanna, Bytom.
Powiat Oleski
- Boroski Tomasz, Oleśno.
- Grzesik Fr., Wojciechów.
- Kisela piotr, Wojciechów.
- Kistela Walenty, Radłowo.
- Kokot Antoni, Wolny Kadłub.
- Kostorz j., Wolęcin.
- Kuczka Paweł, Wysoka.
- Laskowski Jan, Olesno.
- Łasik Piotr, Oleśno.
- Marka Adam, Sichina.
- Murzyk Izydor, Wolny Kadłub.
- Pielok Jan, Wysoka.
- Skorupa Józef, Wachowice.
- Sójka Walenty, Wołosłow.
- Staroń Piotr, Wieś Gorzowska.
- Szkudlarz Jakub, Olesno.
- Więdłocka mich., Sowczyn.
- Wolny Antoni, Łomnica.
Powiat Prudnicki
- Deseczka Roman, Gostum.
- Grzymek Fr., Głogówko.
- Janecki Ignacy, Głogówko.
- Kanczor, Strzelce Małe.
- Pisarczyk Ignacy, Głogówko.
- Rogosz Eman., Małe Strzelce.
- Skowroński, Ligota.
- Szatka Józef, Głogówek.
- Szczepanek Kon., Dziedzice.
- Szmelter Nikodem, Głogówek.
- Zmarzły Jan, Głogówek.
Powiat Byczyński
- Kwiasowski Ignacy, Byczyna (gm. Byczyna, pow. kluczborski, woj. opolskie).
- Tomalak Tomasz, Byczyna (gm. Byczyna, pow. kluczborski, woj. opolskie).
Powiat Pszczyński
- Barciński Paweł, Ćwiklice.
- Czardybon Wal., Paproć.
- Gierlotka Piotr, Pietrowice.
- Glauca Jan, Boryn.
- Jakubowski Fr., Pszczyna.
- Jastrzewski Teodor, Wyry.
- Jęczmycha Jan, Boiszony.
- Kapica JózeF, Miedźna.
- Kapicówna Zofia, Tychy.
- Kędziora Jan, Pszczyna.
- ks. Kocelek, Szeroka.
- Ligoń Jan, Mikołów.
- Miczek Franc, Warszowice.
- Mildner, Ćwiklice.
- Nawrocki Franc., Imielin.
- Niewiadomski Jan, Gostyń.
- Niezgoda Fr., Studzionka.
- Nowak Paweł, Brzesce.
- Pieca Franciszek, Szeroka.
- Piegryjka Franc, Lędziny.
- Pilosz Augustyn, Glinka.
- Pitoł Jan, Łąki.
- Romańczyk K., Kopciowice.
- Rosmusa Franc., Lędziny.
- Rudy Jan, Smarzowice.
- Setnik Paweł, Ligota.
- Stabik Karol, Kostuchna.
- Sujka Paweł, Wartogłowice.
- Szaruga Paweł, Gorzałkowice.
- Świątkówna Anna, Tychy.
- Świerkota Franciszek, Suszec.
- Urbańczyk, Wioska.
- Wawrzycha Fr., Pszczyna.
- Wierowa Otylia, Pszczyna.
- Wójcik Tomasz, Wojszów.
- Wzętek Fr., Studzionka.
- Zając Franciszek, Pszczyna.
- Zborek Franc., Mikołów.
- Żechoń Jan, Ochojec.
Powiat Gliwicki
- Bieszek, Wójtowawieś.
- Biskupek Eman., Żerniki.
- Franik Paweł, Gliwice.
- Gałązka M., Starogliwice.
- Grzbiela Fr., Wójtowawieś.
- Itner Ryszard, Łabędy.
- Izynol Teodor, Żerniki.
- Jonda Piotr, Wójtowawieś.
- Kaczera Wojciech, Rudno.
- Kaiser Paweł, Ligota.
- Kandera Jan, Wydors.
- Kowalik Fr., Piskowice.
- Kozyra Piotr, Gliwice.
- Lasek Ryszard, Gliwice.
- Laskowska K., Gliwice.
- Michałowski St., Pyskowice.
- Morys Amand, Łabędy.
- Orlicki Feliks, Gliwice.
- Paprotna Julia, Gliwice.
- Pawletko Emilia, Lacza.
- Prabudzki Tadeusz, Zaolszany.
- Robert marek, Sławnut.
- Robota Władysław, Gierałtowice.
- Sędzielorz A., Kuźnierka.
- Sikora Ignacy, Gliwice.
- Soboc Alojzy, Sarnów.
- Świeży, Niewierz.
- Uszczyk Emilian, Gliwice.
- Włocha Fr., Sierakowice.
- Wolny Tomasz, Pyskowice.
- Wróblewski Wł., Toszek.
Powiat Tarnogórski
- Lebioda Wincenty, Małyżeglin.
- Majnusz Józef, Mikuszyce.
- Mann Franciszek, Grzybowice.
- Nowak Mateusz, Miasteczko.
- Piernikarczyk Józef, Wieszowa.
- Pospiech Józef, Żeglin.
- Ręka Wincenty, Kozłowa Góra.
- Wyrzgoł Józef, Mikuszyce.
- Zając Fr., Kozłowa Góra.
Powiat Królewska Huta
- Baluch R., Królewska Huta.
- Grychtot R., Królewska Huta.
- Kompała Józef, Królewska Huta.
- Marcinek Z., Królewska Huta.
- Morkowski N., Królewska Huta.
- Mrozek Jan, Królewska Huta.
- Muller Aug., Królewska Huta.
- Raab Matylda, Królewska Huta.
- Skubała Anna, Królewska Huta.
- Szukalska M., Królewska Huta.
- Tusiński Fr., Królewska Huta.
Powiat Opolski
- Baran Józef, Wójtowawieś.
- Bienjusza K., Wielki Dobrzyń.
- Drahs Zuzanna, Brynica.
- Drap Robert, Brynica.
- Drzymała Ign., Groszowice.
- Duda Jan, Opole.
- Gawoł Józef, Malino.
- Gawrych Alojzy, Świnnica.
- Gnisza Józef, Nowakwinia.
- Grzechlik Andrzej, Ligota.
- Jagła Franc., Dogłuszyce.
- ks. Jędrzejczyk, Boguszyce.
- Kakowski F., Jaśkowice.
- Koraszewska, Opole.
- Koraszewski Br., Opole.
- Koraszewski Tad., Opole.
- Koschny Paweł, Chrościce.
- Kotula Winc., Wójtowawieś.
- Kurpas Alojzy, Kupy.
- Kurpiesz Franc., Opole.
- Langosz Józef, Sławice.
- Malik Agn., Złotniki.
- Michałowska Stefania, Opole.
- Nogosek Agn., Siołkowice.
- Nogosek Paweł, Siołkowice.
- Paczewska Kaźmiera, Opole.
- Pasoń Piotr, Opole.
- ks. Pgrzeba Fr., Ługniany.
- Pikos Tadeusz, Chrościn.
- Schejca P., Chrościce.
- Słowik Jan, Krzonowice.
- Spachacz Tomasz, Opole.
- Świerca Jan, Węgraj.
- Świerz, Lubion.
- Tesser, Daniec.
- Warzecha J., Wielki Dobrzyń.
- Woszlek Tomasz, Kromty.
- Złotko Wawrzyn, Gosławice.
Powiat Namysłowski
- Cegła Jan, Droszki.
- Feja Robert, Głuszyna.
- Kuklok Franc., Włochy.
- ks. Ździebło, Włochy.
Powiat Strzelecki
- Bienich Piotr, Gogoliń.
- Cebula Stanisław, Gogolin.
- Grobelny L., Wielkie Strzelce.
- Knebel Piotr, Gogoliń.
- Krawiec Fr., Mielnica.
- Majatczek Franc., Żerowo.
- Michalski Czesław, Gogolin.
- Mnich Urban, Olmęt.
- Piotrowski Miecz., Giełcz.
- Pisarski Fr., Wielkie Strzelce.
- Pola Antoni, Wielkie Strzelce.
- Sławik Wincenty, Krempy.
- Stawiarski J., Wielkie Strzelce.
- Szpoka Jan, Gogolin.
- Śledziona, Wielki Kamień.
- Śledziona Jan, Wielkie Strzelce.
- Tomala Fr., Wielkie Strzelce.
- Tomaszek Józef, Krempy.
- Urbańczyk J., Wielkie Strzelce.
- Wieńcek Józef, Gogoliń.
- Wieńcek St., Strzebinów.
Powiat Gurowski
- Krubka Józef, Czernica.
- Szczaniecki Wład., Wąsosz.
Powiat Kozielski
- Buczek Franc., Miejsce.
- Drewniak, Czyszki.
- Goczok Fr., Zaborze.
- Herdzin Jan, Naczysławice.
- Hupka Antoni, Naczysławice.
- Kaczmarek K., Naczysławice.
- Karkon Antoni, Czyszki.
- Kiszka K., Błażejowice.
- Kubina Klara, Miejsce.
- Kubinała Maria, Czyszki.
- Kurpiesz Anna, Czyszki.
- Mucha Berta, Miejsce.
- Piszczałła Józef, Czyszki.
- Pleciński K., Osówiec.
- Sabor Teodor, Poborszowy.
- Sobota Adolf, Cerkiew.
- Tomasz K., Miechnice.
- Wilk Joanna, Czyszki.
- Wolny Karol, Czyszki.
- Wyrzgoł Al., Miejsce.
- Żura Giertruda, Miejsce.
Powiat Raciborski
- Grzybek Józef, Lubom.
- Kłośka Mateusz, Syrenia.
- Kocur Karol, Racibórz.
- Kolebacz Paweł, Gorzyce.
- Kowol Józef, Kuźnia.
- Kwaśny Józef, Racibórz.
- Kwaśny Nikodem, Racibórz.
Powiat Niemodliński
- Makosz Józef, Niemodlin.
- Smogor Jan, Dąbrowa.
- Smogor Salomea, Dąbrowa.
- Ziółko Antoni, Dąbrowa.
Powiat Wrocławski
- Adamczewski L., Wrocław.
- Nowak Jan, Wrocław.
- Zalewski Zygm., Wrocław.
Powiat Lignicki
- Kaletkowa Helena, Lignica.
- Olejniczak Franc., Lignica.
Obczyzna
Hamburg
- Bartecki Stan., Hamburg.
- Krzyżankiewicz M., Hamburg.
- Krzyżanowski, Blumenthal in Grohn.
- Matuszczak Piotr, Hamburg.
- Matuszek Mich., Schiffbeck.
- Rogalla Jan, Misburg.
- Śmidowicz Jan, Hamburg.
Bremena
- Kawczyński Edmund, Bremena.
- Kurzydłowski, Bremena.
- Nowaczyk, Bremena.
Ratenberg
- Szłabka Stanisław, Ratenberg.
Kilonja
- Hoffmann, Kilonja.
- Jakubowski, Kilonja.
- Wodny Ant., Kilonja.
Halle n. S.
- Jankowski Franc., Halle n. S.
Drezno
- Krause Szymon, Klitwitz.
- Włodarz Piotr, Drezno.
Westfalskie, Nadreńskie
- Bluszcz Emanuel, Botrop, Recklinghausen.
- Brejski Jan, Bochum, Dysseldorf.
- Eisop Wiktoria, Herne.
- Faustyniak Jan, Hamborn.
- Goralewski, Dortmund, Bochum.
- Janasik Fr., Recklinghausen.
- Janicki Stan., Gelsenkirchen.
- Jankowiak St., Herne.
- Kaszor Jan, Gelsenkirchen.
- Klaba Kl., Herne.
- Konieczny A., Kolonja, Kalk.
- Konopczyńska Katarzyn, Recklinghausen.
- Koźlik Karol, Botrop, Recklinghausen.
- Kroczyński St., Wilhelmsburg.
- Krzyżański Stan., Oberhausen.
- Kwiatkowski M., Herne.
- Lipiński Michał, Gelsenkirchen.
- Lisowski, Eickel, Gelsenkirchen.
- Ludwiczak, Herne.
- Lutomski Józef, Gelsenkirchen.
- Lutomski Stan., Gelsenkirchen.
- Maik Jakub, Herne.
- Malinowski Ign., Oberhausen.
- Michalczyk, Bochum, Herne.
- Michczyński A., Gelsenkirchen.
- Morgielowa, Gelsenkirchen.
- Myśliwiec Wincenty, Botrop, Recklinghausen.
- Nowicki Stan., Wilhelmsburg.
- Paszek Stan., Wilhelmsburg.
- Pawlak W., Luenen, Dortmund.
- Piecha Stan., Bochum.
- dr Piechocki, Gelsenkirchen.
- Pordzik A., Delwig, Essen.
- Ryba W., Oberhausen.
- Rzepka, Oberhausen.
- Skorupka Jakub, Herne.
- Skraburski Jan, Gelsenkirchen.
- Sołtysiak Franc., Botrop.
- Spychalski Fr., Dortmund.
- Stangreszak P., Oberhausen.
- Stefczyk Robert, Botrop, Recklinghausen.
- Szymański Stan., Essen.
- Środka Ludwik, Gelsenkirchen.
- Tomaszewski K., Gelsenkirchen.
- Tomaszewski K., Gelsenkirchen.
- Wilczkowiakowa Fr., Wanne.
Powiat Berliński
- Alejski Jan, Berlin.
- Badaszewski, Neukolln.
- Bątkiewicz W., Copenik-Adlershof, Tetlow.
- Bernacik, Berlin.
- Białasik Jan, Berlin.
- Biegańska M., Berlin.
- Biegański Stan., Berlin.
- Bocian Wład., Lichtenberg.
- Brudnachowski K., Weissensee.
- Brzeziński Jan, Berlin.
- Brzozowska, Lichtenberg.
- Buda Franc., Berlin.
- Chęciński, Moabit.
- Chruściński Feliks, Berlin.
- Ciastowski Józef, Neukolln.
- Czaplicki Jan, Poczdam.
- Domino Józef, Berlin.
- Eitner Kaz., Neukolln.
- Gołąbek, Berlin.
- Gulcz Michał, Charlottenburg.
- Herz Władysław, Moabit.
- Jankowski Bol., Neukolln.
- Jasiak Kaz., Berlin.
- Karabasz Michał, Berlin.
- Karabasz Teodor, Berlin.
- Kasprzak Feliks, Berlin.
- Kłoś Antoni, Tegel.
- Komosiński, Wedding.
- Konatkowski, Berlin.
- Koszutski Feliks, Berlin.
- Leonard Jan, Berlin.
- Libera Stan., Charlottenburg.
- Malicka, Wedding.
- Mazurkiewiczowa, Berlin.
- Miedziński B., Lichtenberg.
- Nader, Berlin.
- Narożny Waw., Schoneberg.
- Owczarek Wojc., Magdeburg.
- Pajkertowa, Moabit.
- Panieńska T., Charlottenburg.
- Paterek Wal., Berlin.
- Pawłowska Teodora, Berlin.
- Pietrzak Jan, Berlin.
- Rogacki, Berlin.
- Rutkowski Br., Schoneberg.
- Rydlewicz Franc., Berlin.
- Rydlewicz Wojciech, Berlin.
- Schmidt Jan, Moabit.
- Sierszulski Jan, Tempelhof.
- Sobczak Wł., Lichtenberg.
- Sobierajski, Berlin.
- Sokołowski, Berlin.
- Spychała Józef, Berlin.
- Stachowiak W., Berlin.
- Stoiński Stan., Wilmersdorf.
- Szperkowska Irena, Berlin.
- Szych St., Oberschoneweide.
- Szymkowiak, Berlin.
- Ślachciak J., Charlottenburg.
- Tabernacki, Berlin ?.
- Tomczyk Piotr, Tempelhof.
- Tyrakowski, Charlottenburg.
- Walczak Michał, Lichtenberg.
- Waleńczak Stefan, Berlin.
- Wierzbiński M., Charlottenburg.
- Włodarczyk Wł., Spandawa.
- Wojciechowski M., Oberschoneweide.
- Załachowski Fr., Charlottenburg.
- Zdrojewski, Berlin.
- Ziętowski K., Berlin.
* Na podstawie: "Dziennik
Polskiego Sejmu Dzielnicowego", Poznań, 1918 r., nakładem i czcionkami Drukarni
i Księgarni Św. Wojciecha (reprodukcja: Poznań, 1998 r., Wielkopolskie Towarzystwo
Kulturalne, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Poznaniu).